středa 8. června 2016

Nejdříve...
... moc a moc děkuji za všechny milé komentáře :)

Chystáme vše k tomu, abychom mohli co nejdříve zvednout kotvy a nabrat směr sever.
Letos ne až tak na sever, žádná plavba do Norska apod se letos nekoná, nic hektického,  toužím po klidu... pokud nás komáři nevezmou útokem , tak tady ho určitě najdu... a odtud na skok do Švédska...

Gabo šílí... denně do noci píše eseje, dodělává projekty, laboratorní reporty apod...  uzavírá školní rok o hodně dřív, což na jeho škole není až tak jednoduché... nějaké eseje bude ještě posílat z Dánska.

A v srpnu ho čekají rozdílové zkoušky z jč a dějepis, které dělá každý rok, důvod jsem nikdy nepochopila... dělají je všechny české děcka na mezinárodní škole.

 Na druhou stranu to není až tak špatné, protože ve škole má mezinárodní dějiny a geografii, nic o ČR... na ty rozdílovky se musí naučit ještě i to, co mají v osnovách české školy... no lehké to vůbec nemá, ale je to naposledy...

Přechází na gymnázium, ale nakonec v rámci stejné  školy, všechny předměty se vyučují v angličtině, ale české osnovy a už žádné rozdílovky.
Učitelé i kámoši ze školy ho nechtěli pustit a on se nechal ukecat.... já se nechala taky ukecat... takže zůstává...

Anni jde zítra naposledy do školky...  tyhle změny, přelomy hodně prožívám, poslední den ve školce... pak už jen škola...

Jsem zvědavá, jak to moje akční,  neposedné dítě, vydrží ve škole sedět na zadku.

 Jediné u čeho má trpělivost je její malování, kreslení, stříhání, lepení, tvoření všeho druhu... kreslí vlastně furt a všude... v sedě i v leže, u stolu i na zemi... pořád. Stačí ji deska s klipem , kterou nosí všude i na záchod a kreslí pastelkama, progresama, voskovkama, tuší ,pastelama, ale stačí ji i obyč tužka nebo tenký černý fix...


Teď si prožila svou chvilku slávy... se svýma zebrama vyhrála výtvarnou soutěž na téma Zoo... a tak jsme jeli do galerie Karla Svolinského na vernisáž a slavnostní vyhlašení.. bylo to super!

hezký večer,


i.


8 komentářů:

 1. Milá Inko, to je radost, ty Vaše děti. Je vidět, jak je skvěle vedete. Jste jim inspirací, stejně tak jako nám čtenářům... I když Vám život nachystal různé kopance, nenechte se odradit a věřte, že bude lépe. Přeji pozitivní náladu, bezva dovolenou, těším se na fotky. Zdraví Renata

  OdpovědětVymazat
 2. Za Gaba jsem rada i ja - ze zustava:-), malujici ditko jsem si moc prala, zatim to tak nevypada, neva, Annika- nadherne vytvory, sever si uzijte a nacerpejte vsichni more energie. M.

  OdpovědětVymazat
 3. Ty zebry jsou nádherné! Zrovna přemýšlím, co s prvňáčky malovat při VV a africká zvířena je super tip. Děkujeme Anni za inspiraci.
  Gabo udělal dobře. A neboj, i Anni zvládne ve škole sedět. Prvňáčci často aktivity střídají, nesedí celý den a mimo jiné se určitě nechá zmotivovat dalšími.
  Mějte se letně a pohodově♥

  OdpovědětVymazat
 4. Inko, máš skvělé děti...a to je nejvíc:-) T

  OdpovědětVymazat
 5. Inka, nech sa deje, čo sa deje, nakoniec tie deti sú naša najväčšia radosť. :) krásny deň vám. J.

  OdpovědětVymazat
 6. Sedím tu a brečím. Tohle je přesně ono. Pro naše děti jsme schopné potlačit naše touhy a přání, protože ony jsou naše budoucnost. Jejich úspěch nás těší víc než vlastní. Ambice jdou stranou, děti jsou na prvním místě. Ale víme i proč. Když sedím na koncertě a na pódiu hraje jedno nebo druhé dítě, dmu se pýchou, často i slza ukápne. Když ulovili první rybu, když vyhrál lyžařské závody, když .........tyhle momenty přetrvají věčnost. Věřím, že Gabo se rozhodl správně a že se mu bude na gymnáziu líbit. Závidím mu jeho rozhled pro budoucí život. A Ani už není malá. Bude z ní školačka. Přeju jen to dobré, na dovolené načerpejte síly zdraví Peťula

  OdpovědětVymazat
 7. Anika je šikulka! A myslím, že škola nebude problém - v 1. třídě používají hodně pastelky, pracovní sešity jsou barevné a je to svým způsobem hraní. Hana M.

  OdpovědětVymazat
 8. Milá Anniko,
  gratuluji k 1.místu v soutěži. Zebry jsou nádherné a zahrada, v které se prohání je pro ně jako stvořená. Jsi šikovná holčička.
  Milý Gabo,
  dobré rozhodnutí, zůstat.Ať se vše zadaří a krásné prázdniny.
  Milá Inko,
  jsi statečná žena. Alenka si to musí promyslet a určitě svůj postoj přehodnotí. Důvěřuj MU na všech svých cestách, na svoji moudrost nespoléhej.ON sám bude jednat.
  Krásné prádniny a šťastný návrat domů. Až se trochu vzpamatuji, pošlu e-mail. Modlím se za Vás za všechny.
  Vlaďka

  OdpovědětVymazat