pondělí 10. června 2019

Villa Augustus... a Ingrid Jansen.


Odkud tedy začít... odkaz na tuhle skvělou holandskou blogerku jsem dostala od mé drahé čtenářky. Stejně tak,  jako na úžasný a velmi výjmečný projekt a místo, tedy Villu Augustus.

S touto moji čtenářkou mne pojí ještě mnohem víc a proto mi nedávno napsala... její syn vystudoval právě Leidenskou Univerzitu a tak nějak jsme postupně našly mnohem více spojitostí a navázaly virtuální přátelství, za které jsem tak moc vděčna... je to výjmečná žena a mému srdci tak velmi blízká...


A Ingrid Jansen? ... pracuje jako floristka a instagrammer ve Villa Augustus, která je nedaleko Rotterdamu, což nebylo daleko od našeho pronajatého domku a proto jsem se rozhodla cestou do Holandska stavit se tam a alespoň na chvíli vidět a procítit tohle velmi výjmečné místo.

Blog Ingrid Jansen, woodwoolstool neznám dlouho, ale opravdu mne velmi nadchnul... procházím staré příspěvky a dychtivě čekám na nové. Stejně tak jako její instagram.

Pro mně je tahle žena nesmírně inspirativní. Dodává mi chuť do života svým tak svobodným, mladistvým, odvážným, radostným, pohodovým, kreativním a zkrátka úžasným způsobem života...

Někdy mívám pocit , že je mi třista let a ztrácím ten drive co jsem mívala o energii ani nemluvím a nálada někdy pod psa :( 
Když koukám na blog I. J. , která je ještě o něco starší než ja / i když na to vůbec nevypadá/ , přináší mi vzpruhu, nakopnutí a životní inspiraci...


Villa Augustus je spojením restaurace, bio farmářské prodejny s pekárnou, prodejny design předmětů... zeleninové zahrady, skleníků, relaxační zahrady, hotelu atd.

Je velmi složité tohle místo popsat a vystihnout, možná víc člověk pocítí z jejich webu https://villa-augustus.nl/en/

Místo je výjmečné velmi zajímavou starou vodárenskou věží, kde je hotel... vše je zaměřeno na ekologii, výjmečný design,  který je vytvořen hlavně vintage a retro prvky v industriálně moderním pojetí.. vše vytváří na obrovské ploše designově výjmečný celek.

Obrovská zeleninová zahrada nabízí zdroj pro kuchyni. V zahradě se nachází nekonečno překrásných zákoutí a relaxačních posezení. Za hotelem parkují dvě lodě, pro projížďky po řece.
Vše je rozsáhlé, obrovské, ale přitom tak milé, útulné a mimořádné.

V zahradě, v jedné z budov se nachází tak zvaný tajný pokoj, který má údajně výjmečnou atmosféru, výhled apod. Tento pokoj je nabízen umělcům, hudebníkům, malířům, básníkům, spisovatelům, filozofům apod, jako inspirativní prostředí pro jejich tvorbu... ti na oplátku pro Villu Augustus nabízí různé umělecké projekty, workshopy, diskuze, přednášky, či svá umělecká díla.

Ta velmi výjmečná atmosféra a zvláštnost celého místa jde cítit všude... od samého vstupu...

Vešla jsem a přede mnou Ingrid Jansen. Koukala jsem na ní jako na zjevení, protože jsme přijeli pozdě odpoledne a tak nějak jsem vůbec nepředpokládala, že bych měla šanci ji potkat.

Nakonec jsem nevydržela a dala jsem se s ní do řeči na téma její blog apod.  Úžasné a dlouhé povídání a velmi vřelé loučení, objetí apod. Byl to skvělý zážitek.

 


V červnovém čísle holandského ELLE je s ní rozhovor o dekorování z lučních květin.... dlouhá cesta

 a konečně Holandsko, hurá!
zastávka na dálnici v oblíbeném La Place. Původně jsem myslela, že je to jen záležitost na dálnicích, ale nakonec jsme jich našli ještě spoustu i ve městech, jedno skvělé La Place je i v Leidenu.
Krásný interiér, jídlo z místních farmářských zdrojů apod.
protažení po dlouhé cestě :)
a v jižním Holandsku zastávka ve Villa Augustus....
a Ingrid Jansen :)na tomhle lustru jsem mohla oči nechat :) je taaak nádherný! A je vytvořen z plastového odpadu, pet lahve, plastové víčka apod...Hotel Villy Augustus je skutečně výjmečný jako celé tohle místo. Měla jsem pocit jakobychom se dostali do začátku nějakého filmu od Tima Burtona...


pan kuchař vybírá zeleninku :)v takové kavárně toužím pracovat...každá židle jiná... vlastně úplně všechno každý pes jiná ves, vše staré, jeté, mix kde čeho... a jedno s druhým výtváří nádherný celek...


nekonečno různých posezení, i přímo v zeleninové zahradě u dřevěného domku se zahradním nářadím...


a jedeme dál :)Večer příjezd do našeho pronajatého domku, který příjemně překvapil, o tom zase někdy příště...


Jsme zpátky doma... ovšem k Holandsku se budu ještě několikrát vracet... loni mne nadchlo, letos uchvátilo :)


hezký večer,


i.6 komentářů:

 1. dík za tip, asi bych sama nenašla a nehledala...
  krásné dny vinšuju jarka

  OdpovědětVymazat
 2. Odpovědi
  1. Oh Ingrid, thank you sooo much for visiting my blog! Love i.

   Vymazat
 3. Wow, super !! Krááásnýý výlet !!! Moc díky za report, bylo tam úžasně ! Šá

  OdpovědětVymazat
 4. Opět nádhera.Krásné dny celé vaší rodince.Marťa.

  OdpovědětVymazat